Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

ORTOGRAFICZNY SUKCES ALEKSANDRY KOŁODZIEJCZYK!
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 04 marca 2019 13:06

     1Uczennica klasy VIIIc, Aleksandra Kołodziejczyk, została zwyciężczynią X Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu. W nagrodę otrzymała smartfon.

 

      Do konkursu zgłosiło się blisko 900 uczniów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego, tomaszowskiego i lubaczowskiego. W finale rywalizowało 54 uczniów szkół średnich, gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Ola Kołodziejczyk była najlepsza-pokonała wszystkich, także licealistów.

      Tytuły finalistów uzyskali dwaj inni uczniowie naszej szkoły-Maciej Pociński z klasy VIIIc oraz Kacper Szkoda z klasy IIIB gimnazjum.

     Podczas ogłoszenia wyników do finalistów zebranych w auli PWSZ w Zamościu zwrócił się rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który pogratulował uczestnikom dojścia do finału, a nauczycielom podziękował za przygotowanie uczniów do ortograficznych zmagań oraz przeprowadzenie etapu szkolnego. Dyrektor II LO w Zamościu Beata Chmura podkreśliła szeroki zasięg konkursu i duże nim zainteresowanie.

123

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone