Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Nasz dąb „KAROL”
Wpisany przez Administrator
piątek, 19 października 2018 09:21

      1212 października delegacja uczniów w sładzie: Julia Podgórska z kl. VIIIc i Patryk Bracha z kl. IIIb gimnazjum wraz z opiekunem: panią Moniką Skrzypą uczestniczyła w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową przy ulicy Rybiej nad Wieprzem. Po przemówieniach licznie zaproszonych gości nastąpiła część kulminacyjna.

Na początku alei umieszczony został kamień okolicznościowy z tablicą upamiętniającą wydarzenie. Następnie wzdłuż ścieżki rowerowej w kierunku lasu Borek przedstawiciele różnych instytucji posadzili swoje drzewo. Ogółem „wyrosło” 100 dębów, z których każdy został nazwany. Nasz dąb ma numer 64 i w wyniku szkolnego głosowania otrzymał imię „Karol”. Oprócz posadzenia drzewa, szkolna delegacja zapisała swoje nazwiska na liście, która zostanie umieszczona w kapsule czasu. Za kilkadziesiąt lat, podczas obchodów urodzin miasta, następne pokolenie uroczyście odczyta nazwiska wszystkich osób mających wpływ na powstanie tak pięknej alei dębowej.

     Organizatorami akcji byli działacze Polskiego Towarzystwa Leśnego, Nadleśnictwa Krasnystaw oraz Stowarzyszenia „Wspólny Krasnystaw”.

     Odtąd, jako społeczność szkolna, powinniśmy czuć się odpowiedzialni za naszego „Karola”. Sadząc dąb, uczciliśmy pamięć osób walczących o wolność i niepodległość kraju. Tę pamięć o bohaterach należy pielęgnować, czuwając nad wzrostem drzewa, ale też, a może przede wszystkim, trzeba pielęgnować ją w swoim sercu, by nie zarosła kurzem niepamięci
i niewdzięczności.

MS

010203040506070809101112

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone