Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Wpisany przez Administrator
wtorek, 27 listopada 2018 17:23

hymn drogi wolnosci16    W piątek 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    W związku z Dniem Niepodległości Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Celem było pobicie rekordu liczby osób śpiewających hymn w tym samym momencie w różnych miejscach. Dlatego też 9 listopada cała społeczność szkoły (591 uczniów wraz z nauczycielami) zebrała się o godz. 10.45 w sali gimnastycznej, aby o godz. 11.11 zaśpiewać 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Wykonanie hymnu zostało poprzedzone prelekcją wygłoszoną przez Kacpra Szkodę z klasy IIIb na temat genezy i znaczenia Mazurka Dąbrowskiego oraz krótkim quizem sprawdzającym wiedzę zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów.

            Do śpiewania hymnu uczniowie przygotowywali się już od początku roku szkolnego m.in. na lekcjach muzyki.Wykonanie hymnu zostało poprzedzone prelekcją wygłoszoną przez Kacpra Szkodę z klasy IIIb na temat genezy i znaczenia Mazurka Dąbrowskiego oraz krótkim quizem sprawdzającym wiedzę zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów.Po zaśpiewaniu hymnu odbył się koncert ,,Drogi wolności” szkolnego zespołu „Jak zawsze” pod kierownictwem pana Leszka Darmochwała w składzie:

Karolina Magier, Matylda Olech ,Aleksndra Kozyrska, Emilia Dega, Marcelina Kliszcz, Milena Sutryk, Aleksandra Pieróg, Lena Łuczak, Wiktoria Rapa, Karolina Wójtowicz, Aleksandra Garbal, Aleksandra Kalman, Amelia Boruczenko, Maja Fornalska, Kinga Podgórska, Martyna Tkaczyk, Julia Żebrowska, Małgorzata Adamska, Irena Bojarczuk, Wiktoria Adamczyk, Martyna Łubiarz, Amelia Magier, Paulina Łęczycka, Tomasz Złomańczuk, Elżbieta Łobodzińska, Krystian Mojski, Anna Błaszczak, Alicja Szadura oraz rapera Patryka Jaronskiego (Peyotl)

Zespół zaprezentował 7 utworów: „Taki kraj”, „Piechota”, „Orzeł biały”, „Niepodległa, niepokorna”, „Polak mały”, „Dziś idę walczyć mamo”, „O mój rozmarynie”.

            Pieśni przeplatane były fragmentami przemówień Pani dyrektor i młodzieży szkolnej.

                                                                                                          Amelia Magier kl. VIIIa

hymn_drogi_wolnosci1hymn_drogi_wolnosci10hymn_drogi_wolnosci11hymn_drogi_wolnosci12hymn_drogi_wolnosci13hymn_drogi_wolnosci14hymn_drogi_wolnosci15hymn_drogi_wolnosci16hymn_drogi_wolnosci2hymn_drogi_wolnosci3hymn_drogi_wolnosci4hymn_drogi_wolnosci5hymn_drogi_wolnosci6hymn_drogi_wolnosci7hymn_drogi_wolnosci8hymn_drogi_wolnosci9

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone