Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Szlakiem atrakcji Lubelszczyzny.
Wpisany przez Administrator
czwartek, 04 października 2018 11:06

07W czwartek 27.09.2018 r. uczniowie klasy IV b i IV c naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Zbiórka odbyła się o godzinie 7 :30.Wszyscy przybyli punktualnie . W autobusie każdy rozmawiał z przyjaciółmi oraz słuchał Pani przewodnik, która przecudownie opisywała obiekty przyrody i najciekawsze zabytki architektury.
             Pierwszym punktem naszej wycieczki były ruiny zamku w Janowcu. Tam zapoznaliśmy się z legendą o „ Białej Damie ” czyli Helenie Lubomirskiej, która w wieku 18 lat rzuciła się z wieży z powodu rodziców, którzy zabronili jej spotykać się z ukochanym.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Kazimierz Dolny. Każdy mógł kupić sobie małą drobnostkę lub pamiątkę. W Kazimierzu zwiedziliśmy, również Górę Trzech Krzyży, Basztę oraz wąwóz Korzeniowy Dół. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, lecz każdy doszedł do wymarzonego celu. Naprawdę się opłaciło, widok był piękny. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji. Obiad był pyszny, zjedliśmy go z wielkim apetytem. Jednak to nie koniec naszej podróży , czekał nas jeszcze Nałęczów. Tam, późnym wieczorem, zobaczyliśmy Park Zdrojowy .

W drodze powrotnej w autokarze odbył się konkurs, na najgrzeczniejszą klasę. Oczywiście wygrały obie klasy. Dzięki Pani przewodnik oraz naszym Paniom wycieczka była bardzo wesoła.

                                                                                                                                                           M.K

010203040506070809101112131415

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone