Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

BOMBOWA WYCIECZKA II C
Wpisany przez Administrator
środa, 07 listopada 2018 09:06

15      Dnia 29 października uczniowie klasy II c pod opieką pani Renaty Kwiecień i s. Ireny Kocieł wybrali się na wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Zwiedzanie Sandomierza rozpoczęli od Starówki, na której podziwiali Ratusz z zegarem słonecznym oraz przepiękne kamieniczki. Kolejne kroki skierowali do Zbrojowni Rycerskiej Ziemi Sandomierskiej, w której spotkali niezapomnianego rycerza Łukasza.

Mężny rycerz z humorem przedstawił historię rycerstwa i dzieje miasta. W zbrojowni uczniowie mogli też zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze – przymierzyć zbroje rycerskie, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę, przyjrzeć się ówczesnym narzędziom tortur. Dziewczynki mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki. Po małej lekcji historii na wesoło oraz poznaniu legendy o Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz przed Tatarami, drugoklasiści udali się na dalsze zwiedzanie tego pięknego miasta. Zobaczyli Bramę Opatowską, Katedrę, Zamek Królewski oraz zabytkową studnię. Niestety, na Rynku nie udało się zobaczyć słynnego Ojca Mateusza. Po trudach zwiedzania była chwila na zakup pamiątek z pobytu w tym przepięknym miejscu.

       Kolejną atrakcją było Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Tutaj uczniowie zobaczyli tysiące ręcznie wykonanych bombek, podziwiali choinki ubrane w różnych stylach, poznali najskrytsze tajemnice powstawania bombek i ozdób choinkowych oraz niezwykłe właściwości szkła. Najciekawszym momentem były oczywiście warsztaty plastyczne, czyli własnoręczne malowanie bombek. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem oraz tę, którą sam pomalował.

        Wycieczka była bardzo atrakcyjna, dostarczyła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

R.K.

{gallery}images/stories/2018-2019/Bombowa wycieczka IIb{gallery}

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone