Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Maski, makarony i „mania skakania”
Wpisany przez Administrator
wtorek, 05 lutego 2019 08:02

22 W styczniu klasa II c wybrała się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne i kulinarne. Tematem przewodnim warsztatów były Włochy. Tak więc na warsztatach plastycznych uczniowie poznali historię masek weneckich, a następnie sami próbowali stworzyć własne projekty masek. Po części plastycznej przyszedł czas na włoskie pasty czyli makarony. Dzieci własnoręcznie wyrabiały ciasto, wałkowały i wycinały swoje kluski.

Po ugotowaniu nastąpiła degustacja własnego wyrobu. Wszyscy stwierdzili, że zrobienie makaronu wcale nie jest takie trudne, ale wymaga nieco wysiłku. Kolejnym punktem wyjazdu była zabawa w Parku Trampolin „Mania skakania” . Tutaj po krótkiej rozgrzewce pod okiem trenerów, udzieleniu kilku rad i wskazówek, dotyczących korzystania z obiektu ,dzieci ogarnęła „mania skakania”. Okazało się, że „Mania skakania” to wspaniałe miejsce dla tych, którzy lubią ruch i emocje, a takich uczniów w naszej klasie nie brakuje. Zajęcia były doskonałym sposobem na rozładowanie emocji i sprawdzenie swoich umiejętności sportowych. Po szaleństwach na trampolinach na wszystkich czekała włoska pizza.

      Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, nowych umiejętności i wzbogaciła ich wiedzę. Z pewnością będą ją mile wspominać.

R.K.

010203040506070809101112131415161718192021222324252627

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone