Wydarzenia kulturalne

zimowisko-2019

LISTA UCZESTNIKÓW ZIMOWISKA W SZKOLE

ZAMKNIĘTA!

Przepraszamy, nie przyjmujemy nowych zgłoszeń :(

Zapraszamy do udziału w koloniach

zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Krasnymstawie

poradnia - zimowisko-2019

Niezwykła lekcja w II c
sobota, 12 stycznia 2019 20:37

1Przed świętami naszą klasę odwiedził rzadki gość. Był to Hindus Abhishek Pandey z Indii. Jako student Abhishek należał do organizacji studenckiej AIESEC, dzięki której odwiedził wiele krajów min. Polskę i przyjechał również do Krasnegostawu. Na lekcji prowadzonej w języku angielskim poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy o Indiach, kulturze i tradycjach tego kraju. Abhishek pokazał nam jak wyglądają litery alfabetu hinduskiego i napisał nasze imiona w języku hindi.

Przedszkolaki i klasa IB na wspólnych zajęciach.
wtorek, 08 stycznia 2019 21:56

6W ramach współpracy z Przedszkolem nr 8 w Krasnymstawie uczniowie klasy IB uczestniczyli w zajęciach zespołowego malowania prac plastycznych do wysłuchanej świątecznej bajki. Prace zostaną ocenione i wyeksponowane na specjalnej wystawie w przedszkolu. Po zajęciach plastycznych dzieci miały możliwość udziału w zabawie z przedszkolakami.

ML

Noworoczna wizyta gości z Bawarii
poniedziałek, 07 stycznia 2019 14:14

1

Dnia 2 stycznia klasę II c odwiedzili wyjątkowi goście . Pani Barbara, Pan Martin , Sara i Jonas przyjechali do nas z Niemiec. Goście ubrani byli w bawarskie stroje. Podczas spotkania uczyli dzieci zabaw i zwrotów w języku niemieckim, opowiadali o zwyczajach, tradycyjnych potrawach oraz jak wygląda nauka w niemieckiej szkole. Ciekawostką była dla nas informacja dotycząca ocen. Otóż jeśli uczniowie w Niemczech dostaną jedynkę, to nie muszą jej poprawiać. Wręcz przeciwnie, cieszą się z niej, a rodzice są dumni ze swoich dzieci. To jest u nich najwyższa ocena. Natomiast gdy dostaną szóstkę, mają już powody do zmartwienia.

Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Dzięki niemu uczniowie mieli okazję poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów oraz ich język. Na zakończenie goście złożyli wszystkim noworoczne życzenia oraz wręczyli słodki upominek.

RK

PODZIEKOWANIE 30

Świąteczne warsztaty florystyczne
piątek, 04 stycznia 2019 11:40

14Wszyscy kochamy Święta Bożego Narodzenia, ale aby stworzyć niepowtarzalny, świąteczny nastrój trzeba otoczyć się stosownymi dekoracjami i tradycyjnymi stroikami. Dlatego uczniowie kl. II c wzięli udział w warsztatach florystycznych. Podczas zajęć prowadzonych przez Państwo Annę i Sławomira Krzyżanowskich uczyli się zasad prawidłowego komponowania i wykonywania dekoracji świątecznych.

Szkolny konkurs wokalno - instrumentalny „Wspólne kolędowanie”
piątek, 21 grudnia 2018 08:21

44Dnia 11 grudnia 2018 r. po raz szesnasty w murach naszej szkoły rozbrzmiewały; kolędy i pastorałki, wygrywane i śpiewane, solo i w duecie. A to za sprawą zorganizowanego konkursu wokalno - instrumentalnego „Wspólne kolędowanie”, który jak każdego roku zainspirował wielu uczniów do poszukiwania starych tradycyjnych kolęd i pastorałek, a także najnowszych. Dla wielu uczniów, konkurs poprzedzony był wieloma godzinami spędzonymi przy instrumencie, dla innych wielogodzinne próby solo lub w duecie i pogłębianie przyjaźni, których więzią były wspólne talenty i zamiłowania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>