Wydarzenia kulturalne
NIE ZAPOMNIJ O……….. PRZYRODZIE
poniedziałek, 20 maja 2019 19:28

114W wiosennym maju w Polsce obchodzony jest dzień przyrody i ekologii - Święto Polskiej Niezapominajki. Święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Popularyzuje również konieczność zachowania od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji.

W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki w dniu 15 maja br. w naszej szkole odbył się SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY. W tym roku w konkursie rywalizowały ze sobą klasy piąte. Jury w składzie: pani wicedyrektor Barbara Huszcza, pani Joanna Kurek – nauczyciel geografii i pani Magdalena Nawrocka – nauczyciel plastyki, czuwały nad prawidłowym przebiegiem zabawy.

Uczniowie na wystawie sprzętu wojskowego
środa, 27 marca 2019 08:20

0315 marca uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w wystawie wojskowej, która został zorganizowana w obrębie Placu 3- Maja w naszym mieście.

W tym dniu Krasnystaw odwiedziła 12 Brygada Zmechanizowana im. generała broni Józefa Hellera ze Szczecina. Dzieci podziwiały nowoczesny sprzęt wojskowy. Rozmawiały z żołnierzami o wyposażeniu, uzbrojeniu i służbie wojskowej, o przygotowaniach do zawodu. Poznały wnętrze kołowego transportera opancerzonego - Rosomak, wozu ewakuacji medycznej.

BohaterOn - podziekowanie
niedziela, 24 marca 2019 11:16

PODZIEKOWANIE 31

Chwila w świecie iluzji
piątek, 22 marca 2019 11:40

21W marcu społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłym pokazie "Tajemnice Iluzji", w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy - Aleksandra Tkacza.

W spektaklu można było zobaczyć niezwykłe efekty iluzjonistyczne: pojawianie się, znikanie oraz metamorfozę osób i przedmiotów, lewitowanie stolika, przecinanie na wiele sposobów, czytanie w myślach i wiele innych intrygujących elementów. Prowadzący zabawę, Aleksander Tkacz, tworzył iluzję w bezpośrednim kontakcie z publicznością – zarówno uczniami jak i nauczycielami naszej szkoły, którzy bardzo chętnie brali udział w przedstawieniu.

Pokaz uzbrojenia „Błękitnej Brygady”
środa, 20 marca 2019 10:02

09     15 marca uczniowie klasy II c skorzystali z niebywałej okazji, jaką był pokaz nowoczesnego uzbrojenia przygotowany przez 12 Brygadę Zmechanizowaną ze Szczecina zwaną „Błękitną Brygadą”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały pojazdy militarne takie jak: kołowy transporter opancerzony Rosomak, Wóz Ewakuacji Medycznej, Wóz Rozpoznania Technicznego, zestaw przeciwlotniczy Hibneryt.

Niezwykli goście na rynku w Krasnymstawie
środa, 20 marca 2019 09:12

38W piątek 15 marca w Krasnymstawie mieliśmy niecodziennych gości. Zawitali do nas żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej aż ze Szczecina. Ci młodzi ludzie odbywają w naszym regionie szkolenia poligonowe. Żołnierze zdobywają też doświadczenie we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi. Przy okazji organizują także spotkania z mieszkańcami. Prezentują nowoczesny sprzęt i zachęcają do wstępowania do wojska.

Król i Królowa życzliwości
wtorek, 19 marca 2019 11:12

1Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosłą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Uśmiech , miłe słowo, uprzejmy gest potrafią sprawić, że ludziom żyje się lepiej.

By promować zachowania oparte na życzliwości , w klasie II c zorganizowano plebiscyt na KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI I KRÓLA ŻYCZLIWOŚCI. Podczas trwania Tygodnia Życzliwości uczniowie starali się być dla siebie mili, pomocni, grzeczni, uśmiechnięci, przyjaźnie nastawieni. Na zakończenie tygodnia dzieci wybrały sposród siebie najbardziej życzliwą koleżankę i najbardziej życzliwego kolegę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>