100 KARTEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
poniedziałek, 24 września 2018 13:08

kartka

Z inicjatywy pani Małgorzaty Wróbel nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Kartki są do pobrania w sekretariacie szkoły. Wypełnione np. życzeniami, pozdrowieniami, podziękowaniami lub innymi myślami należy wrzucić do skrzynki Poczta Małego Powstańca, która będzie ustawiona od wtorku do piątku na parterze szkoły.

W klasach starszych zostaną przeprowadzone lekcje historii o Powstaniu Warszawskim, zaś na lekcjach języka polskiego uczniowie napiszą kartki do wybranych bohaterów.

Więcej informacji o akcji ogólnopolskiej, materiały do lekcji, nazwiska powstańców znajdują się na stronie: https://bohateron.pl/