Europejscy goście w IIc
sobota, 29 września 2018 06:18

1

Dnia 18 września klasę II c odwiedzili niecodzienni goście. Sara i Diana przyjechały do nas z Włoch oraz Rumunii aby opowiedzieć między innymi dzieciom z naszej klasy o swoich krajach. Studentki poprowadziły bardzo interesujące zajęcia, prezentując ciekawostki dotyczące swoich krajów, opowiadając o zwyczajach a także ucząc dzieci zwrotów grzecznościowych w swoich językach. Mali słuchacze odwzajemnili się, ucząc starsze koleżanki liczenia do dziesięciu w naszym ojczystym języku, przy czym wyraz "dziesięć" okazał się jednym z trudniejszych polskich wyrazów!

Dzięki spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać kulturę Włoch oraz Rumunii, a zaciekawienie malujące się na twarzach maluchów świadczyło o dużym wrażeniu, jakie wywarło spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Zajęcia były też świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, ponieważ odbywało się w języku angielskim :).

Bardzo dziękujemy pani Ewie Łubińskiej, mamie Emilki, za zorganizowanie spotkania.

SD-Z