Noworoczna wizyta gości z Bawarii
poniedziałek, 07 stycznia 2019 14:14

1

Dnia 2 stycznia klasę II c odwiedzili wyjątkowi goście . Pani Barbara, Pan Martin , Sara i Jonas przyjechali do nas z Niemiec. Goście ubrani byli w bawarskie stroje. Podczas spotkania uczyli dzieci zabaw i zwrotów w języku niemieckim, opowiadali o zwyczajach, tradycyjnych potrawach oraz jak wygląda nauka w niemieckiej szkole. Ciekawostką była dla nas informacja dotycząca ocen. Otóż jeśli uczniowie w Niemczech dostaną jedynkę, to nie muszą jej poprawiać. Wręcz przeciwnie, cieszą się z niej, a rodzice są dumni ze swoich dzieci. To jest u nich najwyższa ocena. Natomiast gdy dostaną szóstkę, mają już powody do zmartwienia.

Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Dzięki niemu uczniowie mieli okazję poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów oraz ich język. Na zakończenie goście złożyli wszystkim noworoczne życzenia oraz wręczyli słodki upominek.

RK