Niezwykła lekcja w II c
sobota, 12 stycznia 2019 20:37

1Przed świętami naszą klasę odwiedził rzadki gość. Był to Hindus Abhishek Pandey z Indii. Jako student Abhishek należał do organizacji studenckiej AIESEC, dzięki której odwiedził wiele krajów min. Polskę i przyjechał również do Krasnegostawu. Na lekcji prowadzonej w języku angielskim poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy o Indiach, kulturze i tradycjach tego kraju. Abhishek pokazał nam jak wyglądają litery alfabetu hinduskiego i napisał nasze imiona w języku hindi.

Dowiedzieliśmy się także jak wygląda życie dzieci w Indiach, do jakich szkół uczęszczają, jakie są ich ulubione potrawy, jakie zwierzęta występują w Indiach oraz jakie święta się tam celebruje. Obejrzeliśmy również film na temat najważniejszych zabytków, ciekawych miejsc i cudów przyrody w Indiach. Abhishek nauczył nas też kilku wyrazów w języku angielskim i hindi, a my mieliśmy okazję uczyć go języka polskiego. Ta lekcja pozwoliła nam poznać inną kulturę, język i zwyczaje.