Super lekcja robotyki
czwartek, 31 stycznia 2019 12:24

0118 stycznia w klasie I A odbyła się pierwsza lekcja z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Naszym gościem był tatuś Michałka pan Grzegorz Małek. Na zajęciach dzieci nie tylko dowiedziały się, na czym polega zawód informatyka, ale także zrobiły pierwsze kroki w dziedzinie robotyki.

Podczas zajęć dzieci poznały możliwości robotów, wśród nich nauczyły się programować reakcje robota na bodźce zewnętrzne za pomocą wbudowanych czujników natężenia światła, dźwięku oraz odległości. Dzieci miały też okazję zaprogramować zachowanie robota za pomocą kodów kreskowych. Na zakończenie zajęć ogromną radość sprawiły dzieciom walki sumo robotów.

Serdeczne dziękujemy panu Grzegorzowi Małkowi za przybliżenie dzieciom tematyki związanej z robotyką i bardzo ciekawe przeprowadzenie zajęć.

MW

0102030405060708091011121314151617