Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

POZNAJEMY ZAWÓD PIELĘGNIARKI
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 13 maja 2019 08:49

14W klasie II c odbyła się specjalna lekcja. Przeprowadziła ją mama Ali, która jest pielęgniarką w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Pani Karolina Staszak opowiedziała nam o odpowiedzialnej pracy pielęgniarki, na czym ona polega, o chorobach nękających dzieci oraz pobycie małych pacjentów w szpitalu. Wyjaśniła dlaczego pielęgniarki na oddziałach dziecięcych mają kolorowe stroje.

             Mama Ali przyniosła do klasy bardzo dużo akcesoriów niezbędnych w pracy pielęgniarki   oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała jak zakłada się opatrunki , podaje kroplówki i leki. Największą radość sprawiły fartuchy, maseczki i rękawiczki, które mogliśmy założyć i zostawić sobie na pamiątkę.

             Serdecznie dziękujemy pani Karolinie za ciekawe i interesujące zajęcia, które przybliżyły nam zawód pielęgniarki. Życzymy cierpliwych pacjentów, szybko powracających do zdrowia.  

RK

01020304050607080910111213141516

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone