Wydarzenia 2019 / 2020
V Powiatowy Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!
sobota, 23 maja 2020 07:14

03        W warunkach kwarantanny odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez LSCDN w Chełmie. Wzięło w niej udział pięcioro uczniów naszej szkoły: Karolina Wójtowicz i Aleksandra Garbal z klasy 6A oraz Laura Polak, Igor Bałabaj i Bartosz Klus z klasy 5C.

Uczniowie przygotowywali lapbook na temat siedmiu lektur wskazanych w regulaminie:

NAUKA ZDALNA PRAKTYCZNIE
czwartek, 21 maja 2020 15:26

13Wszyscy wiemy, że obecnie uczymy się inaczej. W klasie III C uczniowie nie próżnują . Pracując zdalnie zdobywają nowe wiadomości i umiejętności, wykonują też doświadczenia.

Zainteresowani wiosną, rozwojem roślin, postanowili wyhodować w domu fasolkę. Celem tego doświadczenia było poznanie: czynników potrzebnych do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapów jej dojrzewania. Dzieci prowadziły hodowle przez 2 tygodnie . Aby dokumentować pracę założyły Dziennik obserwacji hodowli fasoli, gdzie wpisywały swoje codzienne spostrzeżenia, opisywały zmiany w wyglądzie nasion, a potem rozwijającej się rośliny, robiły zdjęcia i rysunki, notowały uwagi.

Stulecie urodzin Jana Pawła II
czwartek, 21 maja 2020 15:11

16Urodziny naszego Patrona św. Jana Pawła II, to szczególny dzień, nie tylko dla naszej społeczności szkolnej, ale również dla całych rodzin. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się poprzez: przygotowywanie prezentacji, udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, poznawali utwory inspirowane postacią Jana Pawła II. Młodsi uczniowie oglądali zdjęcia, animowane filmy, słuchali piosenek, rozwiązywali interaktywne zagadki. Rodzinnie obejrzeli film biograficzny na 100 lecie urodzin Jana Pawła II, modlili się Litanią do świętego Jana Pawła II, aby przez Jego wstawiennictwo uprosić wiele łask. Nie zabrakło wspólnych rodzinnych wspomnień i odszukania pamiątek ze spotkania z Janem Pawłem II .

Janie Pawle II pamiętaliśmy!
środa, 20 maja 2020 06:23

03

100. rocznica urodzin Jana Pawła II była naszym wspólnym dziękczynieniem za życie i pontyfikat Jana Pawła II. Zaangażowała się całą społeczność szkoły: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy. W swoich domach modliliśmy się indywidualnie i z rodziną. Były refleksje, zamyślenia, prezentacje osobistych pamiątek. Oglądaliśmy transmisje i filmy, słuchaliśmy koncertów. Wspominaliśmy spotkania z Janem Pawłem II, pielgrzymki do Rzymu, Wadowic, Łagiewnik… Były dekoracje okolicznościowe, życzenia i mnóstwo własnoręcznie wykonanych prezentów. Przygotowaliśmy torty, kremówki i inne ciasta. Nie zabrakło śpiewu „Barki” i hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”...

Laureaci szkolnego konkursu „SZOK w naszym mieście”
środa, 20 maja 2020 05:43

Jak co roku w naszej szkole z okazji „Dnia Polskiej Niezapominajki” przeprowadzony został  konkurs ekologiczno - plastyczny dla uczniów klas IV- VI.  Hasło tegorocznego konkursu „  SZOK w naszym mieście”. Celem konkursu było przypomnienie o Selektywnej Zbiórce Odpadów Komunalnych w Krasnymstawie i zachęcenie uczniów do segregacji śmieci  w gospodarstwach domowych. Ze względu na nietypową sytuację uczniowie robili zdjęcia wykonanych prac  i przesyłali do oceny. Jak zwykle nasi uczniowie chętnie wzięli udział  w konkursie i wykazali się dużą pomysłowością.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>