Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Nocny Marek w rytmie belgijki - czyli noc bibliotek w naszej szkole
Wpisany przez Administrator
środa, 23 października 2019 22:23

    09 Z nocy 4 na 5 października biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie przystąpiła do udziału w V edycji ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. W tym roku odsłoną specjalną w akcji był ”Nocny Marek”-poświęcony życiu i twórczości Marka Hłaski w 85 rocznicę urodzin i 50 rocznicę śmierci pisarza. 

 Głównym organizatorem działań było Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zgłoszeń do realizacji projektu zanotowano 1761 w tym nasza biblioteka znalazła się w liczbie, do 1800 w której to zostały przekazane materiały promocyjno-edukacyjne / pomoce dydaktyczne przez organizatorów, a w nich:

 • 10 plakatów akcji (formatu B1)
 • 100 zakładek akcji z zaproszeniem do udziału w Nocy Bibliotek (do wypełnienia przez stałych czytelników i przekazywania rodzinie, znajomym i sąsiadom) 
 • 100 ekslibrisów - naklejek
 • gra literacka "Flirt z Hłaską" z cytatami z twórczości pisarza (flirt literacki z cytatami  z twórczości literackich jubilatów co roku towarzyszy Nocy Bibliotek jako świetny sposób na integrację gości w bibliotece; dotąd ukazały się flirty z Sienkiewiczem, Leśmianem i Niepodległą z tekstami czytanymi ok. 1918 r.
 • książki od partnerskich wydawnictw związane z tematyką i ideą akcji (wybór 2-3 tytułów) 
 • seria "Poczytaj ze mną" wydawnictwa Egmont, a z niej: "Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka" Marcina Wichy, "O srebrnej łyżce" i "Tropem jeźdźca na słoniu" Justyny Bednarek, "Kot, który zgubił dom" Ewy Nowak, "Gdy pada deszcz. Wizyta Goblinów" Zofii Staneckiej
 • tom komiksu "Ptyś i Bill" wydawnictwa Egmont, który towarzyszy filmowi "Ptyś i Bill" - prawa do publicznej emisji filmu w ramach Nocy Bibliotek otrzymują wszystkie biblioteki biorące udział w akcji

W naszej placówce głównymi organizatorami były osoby pracujące na co dzień w bibliotece szkolnej: p. Agnieszka Bożko i p. Teresa Kubina, natomiast współorganizatorami panie nauczycielki wspomagające – stażystki: p. Wioleta Kister-Jakubiak, p. Angelika Pijas.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Piotr Galiński, p. Ewelina Głuchowska, p. Justyna Ślusarczy oraz "zaprawieni w bojach" i stosownie "uzbrojeni" absolwenci naszej szkoły - byli działacze „koła przyjaciół bibliotek”.

Noc biblioteczna w naszej placówce trwała od godziny 20:00 do 7:30. Była to możliwość spotkania się klas 5 i 6. Uczestników na integrację przybyło 69 - wszyscy za zgodą swoich opiekunów i ze swoim ekwipunkiem do leżakowania.

Dla uczestników przygotowane były takie różnorodności jak:

 • moda z gazet „Nocny Marek”,
 • antyrama do zapoznania się dla rodziców z biografią postaci pana Marka Hłaski,
 • projekcja filmu pt: „Ptyś i Bill",
 • gry i zabawy w tym :
 • kowbojka,
 • belgijka,
 • kaczuchy,
 • papier/kamień/nożyce,
 • hula-hoop,
 • teatrzyk z poduszek JAŚKÓW,
 • czytanie swoich ulubionych fragmentów książek,
 • labirynt szkolny.

Dla wszystkich osób biorących udział w Nocy Bibliotecznej zapewniony był poczęstunek w postaci pizzy, ciast domowych, soków i owoców, natomiast dla nadzwyczajnie aktywnych upominki w postaci książek.

 

0102030405060809101112131415161718192021222324252627282930

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone