Laureaci konkursów
V Powiatowy Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!
sobota, 23 maja 2020 07:14

03        W warunkach kwarantanny odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez LSCDN w Chełmie. Wzięło w niej udział pięcioro uczniów naszej szkoły: Karolina Wójtowicz i Aleksandra Garbal z klasy 6A oraz Laura Polak, Igor Bałabaj i Bartosz Klus z klasy 5C.

Uczniowie przygotowywali lapbook na temat siedmiu lektur wskazanych w regulaminie:

Janie Pawle II pamiętaliśmy!
środa, 20 maja 2020 06:23

03

100. rocznica urodzin Jana Pawła II była naszym wspólnym dziękczynieniem za życie i pontyfikat Jana Pawła II. Zaangażowała się całą społeczność szkoły: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy. W swoich domach modliliśmy się indywidualnie i z rodziną. Były refleksje, zamyślenia, prezentacje osobistych pamiątek. Oglądaliśmy transmisje i filmy, słuchaliśmy koncertów. Wspominaliśmy spotkania z Janem Pawłem II, pielgrzymki do Rzymu, Wadowic, Łagiewnik… Były dekoracje okolicznościowe, życzenia i mnóstwo własnoręcznie wykonanych prezentów. Przygotowaliśmy torty, kremówki i inne ciasta. Nie zabrakło śpiewu „Barki” i hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”...

Laureaci szkolnego konkursu „SZOK w naszym mieście”
środa, 20 maja 2020 05:43

Jak co roku w naszej szkole z okazji „Dnia Polskiej Niezapominajki” przeprowadzony został  konkurs ekologiczno - plastyczny dla uczniów klas IV- VI.  Hasło tegorocznego konkursu „  SZOK w naszym mieście”. Celem konkursu było przypomnienie o Selektywnej Zbiórce Odpadów Komunalnych w Krasnymstawie i zachęcenie uczniów do segregacji śmieci  w gospodarstwach domowych. Ze względu na nietypową sytuację uczniowie robili zdjęcia wykonanych prac  i przesyłali do oceny. Jak zwykle nasi uczniowie chętnie wzięli udział  w konkursie i wykazali się dużą pomysłowością.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ,,Zjawiska fizyczne w fotografii”
poniedziałek, 18 maja 2020 15:46

02           W dniu 24.04 upłynął termin przesyłania prac konkursowych. Zadaniem uczniów było sfotografowanie zaobserwowanego zjawiska fizycznego lub samodzielne przeprowadzenie doświadczenia przedstawiającego wybrane zjawisko fizyczne. Prace uczniów były oceniane pod względem oryginalności pomysłu zdjęcia, strony artystycznej fotografii oraz posiadanej wiedzy na temat danego zjawiska zaprezentowanej w postaci opisu dołączonego do fotografii. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się dużym zaangażowaniem, starannością oraz kreatywnością.

Nauka na odległość
wtorek, 12 maja 2020 21:33

12Czas pandemii nie jest dla nas łatwy. Wszyscy, zarówno nauczyciele jak i uczniowie, pracują jednak intensywnie, czego efekty można obejrzeć na zamieszczonych poniżej zdjęciach. To tylko drobny wycinek nauczania zdalnego. Uczniowie klasy IVA, VA oraz VC, oprócz uczestnictwa z zajęciach on-line na Microsoft Teams, chętnie biorą udział w konkursach literackich, plastycznych czy recytatorskich. W marcu uczniowie klas V wykonali plakaty przedstawiające wędrówkę Stasia i Nel czy smartfony literackie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>