HISTORIA POD LUPĄ
sobota, 16 listopada 2019 17:28

17 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się XVIII edycja konkursu „ MOJA OJCOWIZNA”. Nasza reprezentacja z klasy 7a w składzie: Jakub Wojewoda, Krystian Kosut, Mateusz Mazurek i Bartłomiej Domański musiała zmierzyć się z pięcioma konkurencjami. Drużyna miała za zadanie m.in. zaprezentować 5 własnych krótkich form literackich związanych z okresem międzywojennym, przygotować ustną prezentacje o trzech wybranych osobach ze szkoły, które w jakiś sposób kojarzą się z  ostaciami historycznymi dwudziestolecia, zaprezentować wybraną zabawę naszych pradziadków, wykonać plakat oraz udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące szkolnictwa Krasnegostawu i okolic.

Reprezentacja „Czwórki” zajęła zaszczytne I miejsce ex aequo z drużyną z „Jedynki”. Nauczycielkami przygotowujacymi uczniów do konkursu były Panie: Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz, Anita Iwanicka- Kulibab oraz Magdalena Nawrocka.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów!