Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Janie Pawle II pamiętaliśmy!
Wpisany przez Administrator
środa, 20 maja 2020 06:23

03

       100. rocznica urodzin Jana Pawła II była naszym wspólnym dziękczynieniem za życie i pontyfikat Jana Pawła II. Zaangażowała się całą społeczność szkoły: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy. W swoich domach modliliśmy się indywidualnie i z rodziną. Były refleksje, zamyślenia, prezentacje osobistych pamiątek. Oglądaliśmy transmisje i filmy, słuchaliśmy koncertów. Wspominaliśmy spotkania z Janem Pawłem II, pielgrzymki do Rzymu, Wadowic, Łagiewnik… Były dekoracje okolicznościowe, życzenia i mnóstwo własnoręcznie wykonanych prezentów. Przygotowaliśmy torty, kremówki i inne ciasta. Nie zabrakło śpiewu „Barki” i hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”...

W ostatni weekend świętowałam urodziny Jana Pawła II. Zaprosił mnie tak jak i swoich przyjaciół ze szkolnych lat. Do jednych dzwonił, a do innych napisał krótkie zaproszenie.

Przygotował danie główne. Była to duża pizza. Na deser były lody z bitą śmietaną i owocami. Po obiedzie wyszliśmy na taras i Karol po, wkrótce zaczął nam opowiadać swoje drogi i wybory jakimi się pokierował.

Dla przyjaciół Lolek. Urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach, w miasteczku położonym ok.50km od Krakowa. Pracował jako urzędnik wojskowy, choć jego wyuczony zawrót to krawiec.

Kiedy był mały codziennie przed lekcjami chodził na Mszę, na której służył jako ministrant. Po szkole grał z kolegami w piłkę nożną i w ping-ponga. Karola zawsze wspominamy, że był lubiany i towarzyskim kolegą. I tak nam opowiadał, aż zaczęło się robić późno i wszyscy musieliśmy zabierać się do domu.

Dostał bardzo dużo kwiatków i prezentów przywiezionych z podróży. Podziękował za miłe towarzystwo i super atmosferę spędzoną tak wspaniałym towarzystwie, wszyscy czuliśmy się jak we własnym domu. I tak kolejne spędzone miło urodziny Karola Wojtyły wpisałam i zanotowałam w swoim notatniku.”

Pozdrawiam Maja Jeleń kl. 6a

Urodziny

Obudziłam się dzisiaj rano z myślą: Co można podarować świętemu?

I wtedy przyszła mi do głowy myśl: może po prostu go wysłuchać.

Zajrzałam do naszej domowej biblioteczki, a tam tuż obok wierszy ks. Jana Twardowskiego znalazłam “Elementarz Jana Pawła II dla wierzącego, wątpiącego i szukającego”. Poczułam się jak pierwszak w szkole i zaczęłam czytać. Zachwyciłam się tym, co przeczytałam. Oto kilka cytatów, które najbardziej do mnie przemówiły. Piękne w swej mądrości i prostocie, a w dodatku tak bardzo aktualne.

Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”

Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach. Żyj wyprostowany!”

Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć....Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...”

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę”

Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”

Co to jest miłość? To spacer podczas drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi.”

 

Anna Błaszczak, klasa VII c


Historia pewnego obrazu

Dzień dobry! Proszę Pani, muszę opowiedzieć krótką historię obrazu, który w załączniku przesyłam. Tata kupił go na pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. To był rok 1991, wtedy co nasz Papież był na pielgrzymce apostolskiej do Polski. Nie miał już dużo pieniędzy, jak szedł na Jasną Górę chciał kupić ten obraz, ale był za drogi, jak wracał, studenci ASP stali jeszcze z obrazami.

Tata zaproponował, że da im namiot,śpiwór, 60 zł i dwie oranżady. Zgodzili się. Obraz już jest w naszym domu od ponad 20 lat. Obecnie wisi w moim pokoju. Dziś mama upiekła napoleonkę, to ciastko podobne do kremówki.

MJ7b

Jan Paweł II chłopiec spod Wadowic
W 1920 w Polsce urodzony
Lubił jeść kremówki
Kolegom piłkę podać
Pojechać na ryby
Cracovii pokibicować
Kiedy został papieżem
Wszyscy mówili do niego
,,Święty Ojcze"

Uwielbiał po górach chodzić
Życiem duchowym katolików rządził
I zdarzyło Mu się nawet
w ,,Ziarnie" wystąpić

Kiedy Akcza Ali go zaatakował
Wtedy wszystkich ludzi
Wiatr zapachem strachu
Nagle owiał

Wiele pielgrzymek odbył
Głównie do zagranicy
Lecz odbył również kilka
Do Polskiej granicy

Przez lat 27 był papieżem ludu
Miał momenty bólu
Ale również trudu
Ojczyźnie zawsze wierny
Pierwszy papież z Polski
W naszych sercach zostanie
Wielki człowiek z małopolski

Tomasz Zieliński kl.8b

Tak świętowaliśmy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Patrona naszej szkoły: (fotorelacja – wybrane zdjęcia)

0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829303132333435

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone