Uroczystości

3maja-R6

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- PAMIĘTAJMY O BOHATERACH!
czwartek, 26 marca 2020 22:31

1 marca po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto bohaterów, tworzących partyzancki ruch niepodległościowy działający przeciw sowietyzacji Polski. Toczyli oni walki z podporządkowaniem Polski ZSRR i sprzeciwiali się jego służbom działającym w Polsce. Za swoje czyny mieli zostać wyklęci: odrzuceni, zniszczeni i zapomniani.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali tematyczną gazetkę oraz krótką audycję, dzięki której przybliżyli kolegom i koleżankom historię tych wielkich Polaków. Wysłuchaliśmy także piosenki oddającej klimat czasów, w jakich przyszło im żyć.

Pamiętajmy o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność naszej Ojczyzny!

Dzień Prymusa 2020
poniedziałek, 10 lutego 2020 14:03

„Panoramę życia tworzą wszyscy, barw jej nadają tylko niektórzy”

06.02.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta, dyrekcji i grona nauczycielskiego z prymusami i ich rodzicami. Gratulacje odebrało 49 uczniów, którzy w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 uzyskali rewelacyjne wyniki w nauce i sporcie. W uroczystości udział wzięli goście – zastępca burmistrza Krasnegostawu – pan Wojciech Kaczmarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Rapa. W tym roku szkolnym 19 uczniów zostało uhonorowanych stypendiami Burmistrza Krasnegostawu, 14 stypendiami Dyrektora Szkoły, 16 nagrodami książkowymi. Wręczając stypendia, pan burmistrz pogratulował rodzicom i uczniom, stwierdzając, że wysokie wyniki są efektem wytrwałej i systematycznej pracy młodzieży i nauczycieli, ale do sukcesów przyczyniają się również rodzice, którzy w edukacji swych dzieci widzą ich przyszłość. Podkreślił, że zdobyta wiedza pomoże w przyszłości młodym ludziom w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.

Jasełka 2019
piątek, 20 grudnia 2019 13:41

36        Jasełka pod tytułem "Niesforna klasa" w wykonaniu klasy VId przygotowały Renata Tywoniuk - Kwoka, Magdalena Nawrocka i Wioleta Kister - Jakubiak. Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Jak zawsze" pod kierunkiem Leszka Darmochwała. Z repertuarem świątecznym wystąpili także soliści - laureaci szkolnego konkursu na najpiękniej wykonaną kolędę i pastorałkę - "Wspólne kolędowanie". Organizatorem konkursu jest s. Irena Kocieł

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>