Dzień Prymusa 2020
poniedziałek, 10 lutego 2020 14:03

„Panoramę życia tworzą wszyscy, barw jej nadają tylko niektórzy”

06.02.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta, dyrekcji i grona nauczycielskiego z prymusami i ich rodzicami. Gratulacje odebrało 49 uczniów, którzy w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 uzyskali rewelacyjne wyniki w nauce i sporcie. W uroczystości udział wzięli goście – zastępca burmistrza Krasnegostawu – pan Wojciech Kaczmarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Rapa. W tym roku szkolnym 19 uczniów zostało uhonorowanych stypendiami Burmistrza Krasnegostawu, 14 stypendiami Dyrektora Szkoły, 16 nagrodami książkowymi. Wręczając stypendia, pan burmistrz pogratulował rodzicom i uczniom, stwierdzając, że wysokie wyniki są efektem wytrwałej i systematycznej pracy młodzieży i nauczycieli, ale do sukcesów przyczyniają się również rodzice, którzy w edukacji swych dzieci widzą ich przyszłość. Podkreślił, że zdobyta wiedza pomoże w przyszłości młodym ludziom w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.

Swoje stypendia wręczyła też dyrektor szkoły - Alicja Kasprzak-Żeżuła – 13 za wyniki w nauce i 1 za wybitne osiągnięcia w sporcie. Pani dyrektor pogratulowała nagrodzonym wzorowej postawy, zaangażowania i sumiennej pracy przekładającej się na wiele sukcesów. Nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowe otrzymali także uczniowie – prymusi, a listy gratulacyjne ich rodzice. Na to wyróżnienie zasłużyło 16 uczniów. Gratulując uczniom sukcesów, dyrektor szkoły Alicja Kasprzak –Żeżuła przypomniała, że stypendia i nagrody promują i zachęcają młodzież, aby nie ustawała w realizacji swoich pasji, ale nie są najważniejsze w życiu szkolnym. Życzyła wychowankom dalszej fascynacji nauką oraz zabawy, radości i budowania przyjaźni, a także by zdobywana przez nich wiedza była najlepszym sposobem na własne, niepowtarzalne życie.

Kończąc swoje wystąpienie jeszcze raz pogratulowała rodzicom tak wspaniałych dzieci, a koleżankom i kolegom wysiłku, który warto było włożyć. Przedstawiciele młodzieży podziękowali panu burmistrzowi, Radzie Miasta oraz dyrektor szkoły za stypendia i wręczając „Listy – podziękowania”, życzyli pomyślnej realizacji podejmowanych przedsięwzięć.

Stypendia burmistrza otrzymali:

• Eliza Dega,
  • Filip Szkoda

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Specjalną dedykacją dla wszystkich prymusów i ich rodziców była część artystyczna przygotowana przez młodzież pod kierunkiem p. S. Szymańskiej i p. L. Darmochwała. Nad oprawą plastyczną czuwała p. M. Nawrocka, a fotograficzną p. P. Galiński - serdecznie dziękujemy!

010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657