Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- PAMIĘTAJMY O BOHATERACH!
Wpisany przez Administrator
czwartek, 26 marca 2020 22:31

1 marca po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto bohaterów, tworzących partyzancki ruch niepodległościowy działający przeciw sowietyzacji Polski. Toczyli oni walki z podporządkowaniem Polski ZSRR i sprzeciwiali się jego służbom działającym w Polsce. Za swoje czyny mieli zostać wyklęci: odrzuceni, zniszczeni i zapomniani.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali tematyczną gazetkę oraz krótką audycję, dzięki której przybliżyli kolegom i koleżankom historię tych wielkich Polaków. Wysłuchaliśmy także piosenki oddającej klimat czasów, w jakich przyszło im żyć.

Pamiętajmy o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność naszej Ojczyzny!

12345

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone