Wycieczki i rajdy
IB za kulisami TVP Lublin
piątek, 06 marca 2020 12:13

01W dniu 3 marca 2020 klasa IB odwiedziła oddział Telewizji Polskiej w Lublinie. Uczniowie mieli okazję zwiedzać studia telewizyjne, poznać tajniki pracy reżyserskiej i monterskiej. Pierwszaki dowiedziały się czym jest scenografia oraz gra świateł. Najwięcej emocji wzbudziło studio Panoramy Lubelskiej i prognozy pogody. Każdy uczeń miał okazję wcielić się w rolę prezentera telewizyjnego. Wycieczka zakończyła się słodkim akcentem, czyli wizytą w manufakturze słodyczy Cukier Lukier. Dzieci przyglądały się produkcji słodyczy oraz same wykonały pokaźnego lizaka. To był udany dzień!

,,Walentynki” na lodzie
wtorek, 03 marca 2020 08:16

127 lutego klasa 7b wraz z wychowawcą p.Leszkiem Darmochwałem i p.Martyną Kulbaką  wybrali się na lodowisko „Icemania” w Lublinie.

Toe loop, euler, salchow….
sobota, 15 lutego 2020 09:15

10Dnia 7 lutego odbył się wyjazd zespołu wokalnego ,,Jak zawsze” na lodowisko ,,Icemania” do Lublina. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach w grupach lub indywidualnie. Z techniką jazdy bywało różnie, ale liczyły się chęci. Jedni jeździli tuż przy bandzie spokojnie stawiając pierwsze kroki na lodzie, inni śmiało, nie zrażając się upadkami czuli się jak królowie szklanej tafli. Całe lodowisko było tylko dla nas i po krótkim czasie wszyscy jeździliśmy PRAWIE… doskonale. Bawiliśmy się bardzo dobrze i mimo, że do domów wróciliśmy lekko zmęczeni mamy nadzieję, było to dopiero preludium naszych łyżwiarskich przygód. Opiekę sprawowali Edyta Piróg i Leszek Darmochwał

Śladami króla Jana
piątek, 20 grudnia 2019 12:49

15         W dniu 18.12.2019 r. uczniowie klasy 6c i 7c Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie pojechali na wycieczkę do Warszawy. W trakcie pobytu w stolicy uczniowie zwiedzili siedzibę TVP, w której mieli okazje wejścia do studiów nagrań różnych programów telewizyjnych, miedzy innymi PYTANIE na ŚNIADANIE. Poznali także tajniki pracy w telewizji i mogli zobaczyć jak to wszystko wygląda z drugiej strony ekranu.

Patrioci i … celebryci – lekcja historii dawnej i najnowszej. Ósmoklasiści w Warszawie
piątek, 13 grudnia 2019 17:20

0828 listopada 2019 r. klasy ósme wraz z opiekunami:p. Marzeną Altmajer-Chwałą, p. Mirosławą Iłowiecką, p. Agnieszką Bożko oraz p. Teresą Kubiną wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które realistycznie przywoływało atmosferę grozy II wojny światowej. Oglądaliśmy zdjęcia, ulotki oraz rodzaje broni, jaką posługiwali się powstańcy. Na wszystkich wielkie wrażenie zrobił kanał, który przypominał o ucieczce walczących z najbardziej niebezpiecznych terenów Warszawy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>