Wycieczki i rajdy
Śladami króla Jana
piątek, 20 grudnia 2019 12:49

15         W dniu 18.12.2019 r. uczniowie klasy 6c i 7c Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie pojechali na wycieczkę do Warszawy. W trakcie pobytu w stolicy uczniowie zwiedzili siedzibę TVP, w której mieli okazje wejścia do studiów nagrań różnych programów telewizyjnych, miedzy innymi PYTANIE na ŚNIADANIE. Poznali także tajniki pracy w telewizji i mogli zobaczyć jak to wszystko wygląda z drugiej strony ekranu.

Patrioci i … celebryci – lekcja historii dawnej i najnowszej. Ósmoklasiści w Warszawie
piątek, 13 grudnia 2019 17:20

0828 listopada 2019 r. klasy ósme wraz z opiekunami:p. Marzeną Altmajer-Chwałą, p. Mirosławą Iłowiecką, p. Agnieszką Bożko oraz p. Teresą Kubiną wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które realistycznie przywoływało atmosferę grozy II wojny światowej. Oglądaliśmy zdjęcia, ulotki oraz rodzaje broni, jaką posługiwali się powstańcy. Na wszystkich wielkie wrażenie zrobił kanał, który przypominał o ucieczce walczących z najbardziej niebezpiecznych terenów Warszawy.

Bliskie spotkania ze sztuką
piątek, 06 grudnia 2019 10:30

01U schyłku jesieni uczniowie klasy III c pod opieką pani Renaty Kwiecień i pani Katarzyny Gnyp wybrali się do Lublina. Pierwszym celem wyprawy było spotkanie ze sztuką teatralną. W Teatrze Muzycznym dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Pinokio”. Wraz z wesołym pajacem przeżywały jego radości, troski i zmartwienia. Wyjątkowym atutem przedstawienia była oprawa muzyczna oraz kolorowe efekty świetlne. Spektakl był ciekawą lekcją wychowawczą. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.

Wycieczka do Chełma
środa, 04 grudnia 2019 08:13

04W ostatnią środę listopada klasy IIa i Iib postanowiły wybrać się do położonego niedaleko miasta Chełm. Głównym celem wycieczki były odwiedziny podziemi kredowych i mieszkającego tam Ducha Bielucha. Pan przewodnik zabrał nas najpierw na rynek Starego Miasta i pokazał, pod którymi ulicami i kamienicami będziemy za chwilę spacerować.

Jesienne podróże małe i duże
niedziela, 24 listopada 2019 11:40

a04Uczniowie klasy IA i IIIB rozpoczęli od wędrówki po najbliższej okolicy. Odwiedzili Nadleśnictwo Krasnystaw, spotkali się z panem leśniczym na lekcji przyrody w naturalnym środowisku lasu Borek. Następnie wyruszyli nieco dalej i odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne "Kolorowe Ranczo" w miejscowości Łabunie na Roztoczu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>