Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Wycieczka do Chełma
Wpisany przez Administrator
środa, 04 grudnia 2019 08:13

04W ostatnią środę listopada klasy IIa i Iib postanowiły wybrać się do położonego niedaleko miasta Chełm. Głównym celem wycieczki były odwiedziny podziemi kredowych i mieszkającego tam Ducha Bielucha. Pan przewodnik zabrał nas najpierw na rynek Starego Miasta i pokazał, pod którymi ulicami i kamienicami będziemy za chwilę spacerować.

Mogliśmy także stanąć obok studni, której wnętrze później dokładnie obejrzeliśmy będąc pod miastem. Wizytę rozpoczęło tradycyjne kołatanie do wrót królestwa osławionego chełmskiego Ducha. Chełmskie podziemia kredowe to bardzo urokliwe, i trochę straszne miejsce, więc pilnowaliśmy naszych wychowawców w obawie przed zgubieniem ich gdzieś w ciasnych, białych korytarzach. Mieliśmy okazję pomyśleć o swoich życzeniach w jednej z komnat i.... wtedy przybył Duch Bieluch! Nie zapomnimy szybko tej wyprawy, a Was, czytelnicy, nakłaniamy do odwiedzenia podziemnego królestwa Ducha Bielucha – władca podziemi powiedział, że jeżeli nakłonimy kogoś na wycieczkę pod powierzchnię Chełma, to szanse na spełnienie naszych życzeń wzrosną, zatem – pomóżcie nam je pomnożyć!

010203040506070809101112

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone