Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Bliskie spotkania ze sztuką
Wpisany przez Administrator
piątek, 06 grudnia 2019 10:30

      01U schyłku jesieni uczniowie klasy III c pod opieką pani Renaty Kwiecień i pani Katarzyny Gnyp wybrali się do Lublina. Pierwszym celem wyprawy było spotkanie ze sztuką teatralną. W Teatrze Muzycznym dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Pinokio”. Wraz z wesołym pajacem przeżywały jego radości, troski i zmartwienia. Wyjątkowym atutem przedstawienia była oprawa muzyczna oraz kolorowe efekty świetlne. Spektakl był ciekawą lekcją wychowawczą. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.

     Kolejne spotkanie poświęcone było sztuce kulinarnej, a dokładniej sztuce pieczenia i zdobienia pierników świątecznych. W siedzibie Biura Podróży AVITUR, pod kierunkiem pani Ewy trzecioklasiści samodzielnie przygotowali ciasto według podanego przepisu. Następnie wykroili pierniczki różnych kształtów. Podczas ich pieczenia ozdobili torebki na swoje wypieki. Najprzyjemniejszą i najsłodszą częścią warsztatów było zdobienie pierników lukrem i kolorową posypką. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy i oczywiście nie mogły się powstrzymać przed skosztowaniem pierwszego ozdobionego przez siebie pierniczka. Kolejne powstawały z myślą o najbliższych: dla mamusi, dla tatusia, siostry, brata czy babci i dziadka.

      Każdy pierniczek był wyjątkowy i niepowtarzalny. Z torebką pełną smakowitych pierniczków i miłych wrażeń ze wspólnie spędzonego czasu wróciły do domu.

RK

01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone