Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Patrioci i … celebryci – lekcja historii dawnej i najnowszej. Ósmoklasiści w Warszawie
Wpisany przez Administrator
piątek, 13 grudnia 2019 17:20

        0828 listopada 2019 r. klasy ósme wraz z opiekunami:p. Marzeną Altmajer-Chwałą, p. Mirosławą Iłowiecką, p. Agnieszką Bożko oraz p. Teresą Kubiną wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które realistycznie przywoływało atmosferę grozy II wojny światowej. Oglądaliśmy zdjęcia, ulotki oraz rodzaje broni, jaką posługiwali się powstańcy. Na wszystkich wielkie wrażenie zrobił kanał, który przypominał o ucieczce walczących z najbardziej niebezpiecznych terenów Warszawy.

   Wybraliśmy się też do gmachu Telewizji Polskiej. Mogliśmy oglądać z bliska studia nagrań. Byliśmy na planie „Teleranka”. Nasza wizyta zbiegła się z prezentacją zimowej ramówki, dlatego spotkaliśmy kilka gwiazd, m.in. Rafała Brzozowskiego, Viktorię Gabor, Zenona Martyniuka.

   Przedostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. Cała grupa wjechała na taras widokowy, skąd można było oglądać nocną panoramę Warszawy.

   Oczywiście nie obyło się bez kolacji w słynnych „Złotych Tarasach”. To był naprawdę dzień pełen wrażeń.

   Uczestnik wycieczki- Kacper Kowalski VIII A

0102030405060708

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone