Patrioci i … celebryci – lekcja historii dawnej i najnowszej. Ósmoklasiści w Warszawie
piątek, 13 grudnia 2019 17:20

0828 listopada 2019 r. klasy ósme wraz z opiekunami:p. Marzeną Altmajer-Chwałą, p. Mirosławą Iłowiecką, p. Agnieszką Bożko oraz p. Teresą Kubiną wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które realistycznie przywoływało atmosferę grozy II wojny światowej. Oglądaliśmy zdjęcia, ulotki oraz rodzaje broni, jaką posługiwali się powstańcy. Na wszystkich wielkie wrażenie zrobił kanał, który przypominał o ucieczce walczących z najbardziej niebezpiecznych terenów Warszawy.

Wybraliśmy się też do gmachu Telewizji Polskiej. Mogliśmy oglądać z bliska studia nagrań. Byliśmy na planie „Teleranka”. Nasza wizyta zbiegła się z prezentacją zimowej ramówki, dlatego spotkaliśmy kilka gwiazd, m.in. Rafała Brzozowskiego, Viktorię Gabor, Zenona Martyniuka.

Przedostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. Cała grupa wjechała na taras widokowy, skąd można było oglądać nocną panoramę Warszawy.

Oczywiście nie obyło się bez kolacji w słynnych „Złotych Tarasach”. To był naprawdę dzień pełen wrażeń.

Uczestnik wycieczki- Kacper Kowalski VIII A

0102030405060708