Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie!
Wpisany przez Administrator
czwartek, 05 września 2019 20:21

    NC 2019-20

Nasza szkoła znów włącza się w akcję „Narodowe Czytanie” organizowaną pod patronatem Prezydenta RP. Oto lista lektur wybranych na tegoroczną ucztę czytelniczą:

 1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
   
 2. Dym – Maria Konopnicka
   
 3. Katarynka – Bolesław Prus
   
 4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
   
 5. Orka– Władysław Stanisław Reymont
   
 6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
   
 7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
   
 8. Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

    

Akcja „Narodowe Czytanie” odbędzie się w naszej szkole 6 września. Młodzież rozpocznie od informacji przez radiowęzeł. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie będą czytali fragmenty wybranych lektur. W niektórych klasach dzieci wykonają ilustracje do czytanych tekstów. Nauczyciele podejmą tematyczne dyskusje z uczniami na temat, m.in.: postaw życiowych i patriotycznych, relacji rodzinnych. Chętni uczniowie zaprezentują, przygotowane wcześniej, biografie autorów dzieł. Panie bibliotekarki przeczytają fragmenty utworów najmłodszym dzieciom podczas zajęć świetlicowych.

     Na szkolnym korytarzu będzie można obejrzeć wystawę pt. "Nowele polskie" i zrobić wspólne zdjęcie przy napisie reklamującym akcję (wykonanym przez uczniów). Reprezentacja uczniów weźmie udział w miejskim czytaniu z reprezentantami władz miasta. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Pamiętajcie: „Czytanie rozwija wyobraźnię”!

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone