Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Było jak na prawdziwych wyborach.
Wpisany przez Administrator
czwartek, 10 października 2019 08:41

        10 Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się prawybory w ramach akcji „Młodzi głosują”. Odbyły się one 8 października 2019 roku. Przeprowadzili je uczniowie klasy VIIc pod kierunkiem pani Marty Cięciery. Przed wyborami przeprowadzono akcje profrekwencyjne: wydano gazetkę, uczniowie klasy VIIc informowali uczniów o roli i zadaniach parlamentu, ordynacji wyborczej, działaniach komitetów wyborczych.

Pracownię historyczną przekształcono w lokal wyborczy. W lokalu stanęła urna, stół nakryty został zielonym suknem, komisja wyborcza przygotowała wydzielone miejsce na oddanie głosu, a wszyscy chętni otrzymali „prawdziwe karty do głosowania” przygotowane przez CEO. Uczniowie musieli podpisać się na liście, a całe głosowanie zakończyło się spisaniem protokołu, który zawieszono na drzwiach lokalu, czyli pracowni historycznej. Już o d rana następnego dnia, przed drzwiami pojawili się uczniowie zainteresowani wynikami głosowania.

        Udział w wyborach wzięła ponad połowa uprawnionych do głosowania uczniów. Frekwencja wyniosła 52%. Postawą obywatelską wykazała się klasa VII B, w której frekwencja wyborcza wyniosła 87% - gratulujemy.

Frekwencja w poszczególnych klasach przedstawia się następująco:

VI A – 63%

VI B - 63%

VI C – 18 %

VI D – 44%

VII A – 55%

VII B – 87%

VII C – 58%

VIII A – 21%

VI A – 54%

Wśród oddanych głosów uczniów klas VI, VII, VIII 1 głos był nieważny. Wszystkich głosów ważnych oddano 110.

wyniki młodzi głosują 2019

 

0102030405060708091011121314

 

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone