Dzień Postaci z Bajek i Filmów
poniedziałek, 18 listopada 2019 14:00

07Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci  z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

Do "Czwórki" postacie z bajek, baśni i filmów zawitały 15 listopada. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli przyjść na lekcje w przebraniu swoich ulubionych postaci literackich lub filmowych.  Na szkolnych korytarzach pojawiły się księżniczki, czarodzieje, waleczni rycerze  i wiele innych kolorowych postaci, bohaterów dzieciństwa kilku pokoleń.

Dzień postaci z bajek i filmów przyniósł uczniom wiele radości i uśmiechu co można zobaczyć oglądając fotorelację z „bajkowej” Czwórki.

SU

0102030405060708091011121314151617181920212223242526