Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Stulecie urodzin Jana Pawła II
Wpisany przez Administrator
czwartek, 21 maja 2020 15:11

           16Urodziny naszego Patrona św. Jana Pawła II, to szczególny dzień, nie tylko dla naszej społeczności szkolnej, ale również dla całych rodzin. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się poprzez: przygotowywanie prezentacji, udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, poznawali utwory inspirowane postacią Jana Pawła II. Młodsi uczniowie oglądali zdjęcia, animowane filmy, słuchali piosenek, rozwiązywali interaktywne zagadki. Rodzinnie obejrzeli film biograficzny na 100 lecie urodzin Jana Pawła II, modlili się Litanią do świętego Jana Pawła II, aby przez Jego wstawiennictwo uprosić wiele łask. Nie zabrakło wspólnych rodzinnych wspomnień i odszukania pamiątek ze spotkania z Janem Pawłem II .

To niesamowite jak wiele osób bliskich naszym uczniom spotkało się bezpośrednio z Janem Pawłem II. Z relacji uczniów wiemy, że jedni Jana Pawła II widzieli, inni rozmawiali z nim, niektórzy dla niego śpiewali, a byli i tacy, którzy ochraniali papieskie pielgrzymki, pomagali, jako służba zdrowia, harcerze, wolontariusze. Spotkali Ojca św. w Zamościu, Lublinie, Warszawie, Częstochowie, Wrocławiu, Krakowie, w Watykanie i w Toronto na Światowych Dniach Młodzieży.

A oto galeria rodzinnych pamiątek uczniów naszej szkoły:

01020304050607081011121415161718

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone