Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

MAM W RODZINIE BOHATERA
Wpisany przez Administrator
niedziela, 05 stycznia 2014 16:43

Laureat konkursu - 5     Pod takim tytułem Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zorganizowali konkurs pod patronatem Lubelskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, którego podsumowanie odbyło się 4. 01. 2014 r. w Muzeum na Zamku w Lublinie.

    Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań historią własnej rodziny oraz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności łączenia historii lokalnej z historią Polski, wzmacnianie poczucia lokalnej, regionalnej i narodowej tożsamości, wzbudzanie poczucia dumy z historii rodziny i społeczności lokalnej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pobudzanie ich do twórczego myślenia.

     Na konkurs wpłynęło ponad sto prac, które musiały dotyczyć osób i wydarzeń autentycznych, które miały w istotny sposób uzupełnić i wzbogacić wiedzę na temat mieszkańców, miejscowości oraz regionu.

    Bartłomiej Krawiec z klasy III b gimnazjum zajął pierwsze miejsce w tym konkursie za pracę pt. „Niech pamięć o nim żyje w nas – niezwykłe losy Tadeusza Rybczyńskiego, pilota Dywizjonu 308”.

      Opisał on dzieje swojego przodka, który był więźniem sowieckich łagrów i uczestniczył w bitwie o Anglię.

                                                                                                     ARM

Laureat konkursu - 1Laureat konkursu - 2Laureat konkursu - 3Laureat konkursu - 4Laureat konkursu - 5title

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone