Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

SUKCES GONI SUKCES
Wpisany przez Administrator
sobota, 15 marca 2014 17:35

 3    Pod koniec lutego 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pierwszym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Styczniowym- 1863 r., którego organizatorem był Zespół Szkół im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach.

 

     Konkurs, którego celem było kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia oraz popularyzacja historii regionalnej, został przeprowadzony w dwóch kategoriach: wiedzowej i literackiej.

    Najlepiej test wiedzy o powstaniu styczniowym dla gimnazjum napisał Michał Szyszkowski z kl. I b , zdobywając I miejsce, natomiast Agata Tryksza z kl. VI a zajęła II miejsce w szkole podstawowej. Uczniów przygotowała p. Marta Cięciera.

     W kategorii literackiej, która polegała na opisie i analizie dzieła malarskiego związanego z powstaniem styczniowym, II miejsce zajął Bartłomiej Krawiec z kl. III b z pracę poświęconą dziełu Jacka Malczewskiego pt. ,,Po żniwie”, a III miejsce- Julia Polska z kl. I b za opis obrazu Antoniego Piotrowskiego pt. ,,Scena rozstrzelania powstańca na stokach cytadeli”. Uczniów przygotowały p. Agnieszka Manachiewicz i p. Anita Iwanicka – Kulibab.

Gratulujemy!

ARM

123

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone