Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Zwierzęta w poezji dla dzieci
Wpisany przez Administrator
środa, 11 czerwca 2014 20:23

laurDnia 23 maja 2014 r. odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie. Patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec, który był jednocześnie fundatorem nagród.

            Od lat głównym przesłaniem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej polskich poetów piszących dla dzieci oraz rozwijanie zainteresowań poetyckich i recytatorskich wśród najmłodszych. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem ,,Zwierzęta w poezji dla dzieci”.  Uczestnicy prezentowali między innymi wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Marii Konopnickiej. Recytacjom przysłuchiwało się jury w składzie: pani Ewa Adamczuk, pani Joanna Hryniewicz, pani Elżbieta Patyk oraz pani Justyna Pawlas. Oceniana była interpretacja utworu, poprawność i ekspresja, prezentacja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wśród wyłonionych laureatów byli również uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas pierwszych:

II miejsce – Lena Srzypiec - opiekun pani Renata Kwiecień

Wyróżnienie - Kinga Sołdecka – opiekun pani Mariola Stasieczek

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Gabriela Kwiatkowska – opiekun pani Małgorzata Wróbel

W kategorii klas trzecich:

I miejsce –Michał Szymoniak - opiekun pani Barbara Chlebuś

III miejsce –Aleksandra Kołodziejczyk – opiekun pani Jolanta Dworucha

            Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w recytacji.

Konkurs recytatorski

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone