Zasłużeni dla krasnostawskiej oświaty - nagrodzeni!
poniedziałek, 21 października 2013 10:23

1     „Nauczyciele budzą ducha mądrości i prowadzą po ścieżkach życia" - powiedziała Wojewoda Lubelski – p. Jolanta Szołno-Koguc do uczestników uroczystej akademii, która odbyła się 16 października w Zespole Szkół w Żółtańcach z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Lubelski Kurator Oświaty – p. Krzysztof Babisz oraz wójt gminy Chełm – p. Wiesław Kociuba zaprosili na uroczystość wielu znamienitych gości, m.in. posła na sejm RP – p. Grzegorza Raniewicza, Kierownika Zamiejscowego Oddziału Kuratorium Oświaty w Lublinie Oddział w Chełmie – p. Monikę Szlagowską, Starszych Wizytatorów chełmskiego Oddziału Kuratorium – p. Elżbietę Wołczuk oraz p. Henryka Radeja, Burmistrza Miasta Krasnystaw – p. Andrzeja Jakubca oraz przedstawicieli lokalnych władz państwowych i samorządowych, środowisk kościelnych, państwowych służb zespolonych i związków zawodowych.

Podczas uroczystości wyróżniono i uhonorowano odznaczeniami państwowymi i resortowymi najbardziej zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty z powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego, włodawskiego i miasta Chełm.

Odznaczenia państwowe otrzymała liczna reprezentacja nauczycieli z krasnostawskiej „Czwórki”:

Złoty Medal za Długoletnią Służbę:

- Alicja Kasprzak – Żeżuła

- Roman Łukaszewski

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:

- Maria Liśkiewicz

- Małgorzata Wróbel

- Teresa Kubina

- Beata Morylowska

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę:

- Ewelina Głuchowska

Odznaczenia resortoweMedal Komisji Edukacji Narodowej:

- Marta Cięciera

- Lucyna Kłosowska – Raczyńska

Nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Uroczystość umilili swym występem mali artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Uherzacy”.