Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

W listopadzie pamiętamy o bohaterach, którzy zginęli za Niepodległą
Wpisany przez Administrator
środa, 20 listopada 2013 19:26

Foto 05      Listopad – to miesiąc wspomnień o tych, którzy odeszli i czas zadumy nad przemijaniem. Pamiętamy o ludziach którzych nie ma już z nami, czesto najbliższych lub tylko znajomych. Pamiętamy także o tych, którzy oddali swoje życie za ideały i wartości, takie jak Honor i Ojczyzna. To dzięki, często bezimiennym, bohaterom powstańczych zrywów i heroicznych walk z okupantami - dzisiaj możemy uczyć się z polskich książek, mówić ojczystą mową. 

    Samorząd Uczniowski przeprowadził w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na zakup zniczy. Lampki zapaliliśmy na grobach żołnierzy na krasnostawskim cmentarzu. Dzięki uprzejmości uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie nasze znicze zapłonęły także na mogiłach Orląt Lwowskich na Cmentarzu Łyczakowskim. Chcieliśmy w ten symboliczny sposób pokazać, że pamiętamy o wszystkich bohaterskich Polakach, także tych których groby znajdują się często poza granicami naszego kraju.

Foto_00-1Foto_00-2Foto_00-3Foto_00-4Foto_00-5Foto_00-6Foto_00-7Foto_01Foto_02Foto_03Foto_04Foto_05

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone