Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

"Urokliwe miejsca wokół Krasnegostawu"
Wpisany przez Administrator
wtorek, 15 października 2013 20:41

Rajd 04      Dnia 9 października nasza szkoła wzięła udział w rajdzie pieszym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, "Urokliwe miejsca wokół Krasnegostawu".

 

Zbiórka odbyła się o godzinie 9.00 w parku. Rajd był zorganizowany w formie gry miejskiej. To nowatorska forma rozrywki, która traktuje miasto jako planszę do gry. U nas tą planszą był teren od rynku miasta do Białki.Po kilku ogłoszeniach i rozdaniu mapek oraz kart z pytaniami, na które pisaliśmy odpowiedzi po drodze, wyruszyliśmy. Idąc wałami biegnącymi wzdłuż rzeki Wieprz, uliczkami osiedla Rońsko, a następnie ulicą Krasickiego, doszliśmy do lasu.  W czasie zabawy uczestnicy wykonywali  różne zadania, odpowiadali na niełatwe pytania, szukali ukrytych karmników które trzeba było zaznaczać na mapie. Wędrowaliśmy urokliwym jesiennym gajem, gdzie niektórzy z nas szukali grzybów czy też komponowali bukiet z kolorowych liści.
Wreszcie dotarliśmy do punktu docelowego, którym była stadnina koni w Białce. Tam, czekały nie tylko konie, ale także ognisko z kiełbaskami. Najedzeni, mogliśmy śpiewać piosenki, choć nie wszyscy byli tak odważni. Z przyjemnością będziemy wspominać ten rajd i z niecierpliwością czekamy na następny.
A całą grę tym razem wygrała IB.

Kornelia Fiszer z kl. Ib.

123456789Rajd_01Rajd_02Rajd_03Rajd_04

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone