Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Z wizytą w królewskim mieście
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 28 października 2013 11:32

Sandomierz 1122 października 2013 roku uczniowie z klas Va i VI b ZS nr 4 w Krasnymstawie wybrali się z paniami: Elżbietą Jarocką, Elwirą Tubilewicz i Iwoną Grzywna do Sandomierza.

Pogoda dopisywała już od rana, kiedy uczniowie zebrali się przed budynkiem szkoły w oczekiwaniu na autokar. Zgodnie z planem wszyscy wyruszyli w stronę Wyżyny Sandomierskiej.

O godzinie 10 uczestnicy wycieczki przeszli na teren przystani, by odbyć rejs po Wiśle statkiem „Maria”. Kapitan Tadeusz Prokop opowiadał ciekawostki o Sandomierzu i okolicach.

Z górnego pokładu można było podziwiać panoramę miasta na wzgórzu, zakola rzeki, kamienne wypustki nazywane ostrogami, które chronią przed powodzią i regulują nurt Wisły.

Kolejną atrakcja były igraszki na przyportowym placu zabaw, gdzie znajdowała się drewniana kolejka, huśtawki, bujaki, karuzele i zjeżdżalnia, która cieszyła się największym powodzeniem.

Następnym punktem programu było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej. Przewodniczka oprowadzała grupę podziemnymi korytarzami zbudowanymi pod rynkiem, opowiadając najciekawsze informacje z historii Sandomierza oraz legendę o Halinie Krępiance, która uratowała miasto przed najazdem Tatarów.

Uczniowie i opiekunowie mogli zakupić pamiątki, podziwiać i uwieczniać na fotografiach zabytki i atrakcje miasta, które upodobali sobie nawet polscy królowie.

O godz. 13 wycieczkowicze podziwiali widoki z wysokości Bramy Opatowskiej, następnie udali się na obiad do „Jadłodajni”.

Ostatnim punktem programu, jak się okazało najatrakcyjniejszym, był spacer Wąwozem Królowej Jadwigi. Nikt nie pozostał obojętny na kolorowy wystrój wąwozu. Jesienne barwy liści, prześwitujące w konarach słońce, lessowe korytarze budziły zachwyt i inspirowały do harców wśród wystających korzeni.

Wycieczki szkolne to wspaniały pomysł na integrację, aktywny wypoczynek  w życzliwej atmosferze oraz sposób na poznanie historii i piękna naszego kraju.

 

Sandomierz_01Sandomierz_02Sandomierz_03Sandomierz_04Sandomierz_05Sandomierz_06Sandomierz_07Sandomierz_08Sandomierz_09Sandomierz_10Sandomierz_11Sandomierz_12Sandomierz_13Sandomierz_14Sandomierz_15Sandomierz_16Sandomierz_17Sandomierz_18Sandomierz_19Sandomierz_20Sandomierz_21Sandomierz_22Sandomierz_23Sandomierz_24Sandomierz_25Sandomierz_26Sandomierz_27Sandomierz_28Sandomierz_29Sandomierz_30Sandomierz_31Sandomierz_32Sandomierz_33Sandomierz_34Sandomierz_35Sandomierz_36

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone