Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Spacerkiem po jesiennym Lublinie
Wpisany przez Administrator
czwartek, 31 października 2013 22:42

Spacerkiem po Lublinie 16„…je­sienią
przyb­ra­ny krajobraz
sza­re mias­to zmienia
w pejzaż…”

15 października uczniowie klas IIa i IIb wyjeżdżali na wycieczkę do Lublina.

  Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci obejrzały plenerowe ekspozycje i obiekty muzeum na powietrzu. Spacerując, słuchały opowieści o życiu w dawnej wsi i miasteczku.

    Następnie w planie wycieczki było spotkanie z zagadkową postacią – panem Markiem Kasprzykiem, przewodnikiem lubelskim. Na spotkanie pod zamkiem przybył ubrany w historyczny strój z szablą u boku. Oprowadził uczniów po tajemniczych zakątkach sal zamkowych. Przy niezwykłym stole z odciśniętą „łapą czarta” uczniowie wysłuchali „Legendy o czarciej łapie”.

   Później cała grupa prowadzona przez „szlachcica z szablą” udała się w kierunku starego miasta. Pan przewodnik opowiedział o historii dawnego Lublina, wskazał ciekawe miejsca i kamienice…

„…oko­liczne ulice
i sta­re kamienice
w po­marańczo­wym słońcu
i w bar­wnych liściach…”

   Kolejną atrakcją wycieczki był spacer trasą podziemną, znajdującą się w centralnym punkcie starego miasta, pod Trybunałem Koronnym. Tam dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą wielki pożar miasta i cudowne ocalenie mieszkańców.

   Zwiedzanie najstarszych zabytków Lublina zakończyła wizyta w Muzeum Diecezjalnym przy Klasztorze Ojców Dominikanów. Tam dzieci podziwiały skarby, takie jak ręcznie malowane księgi, historyczne chorągwie, stare szaty.

   Wycieczka zakończyła się odpoczynkiem oraz posiłkiem w Mc’ Donalds.

ML

Spacerkiem po Lublinie 01Spacerkiem po Lublinie 02Spacerkiem po Lublinie 03Spacerkiem po Lublinie 04Spacerkiem po Lublinie 05Spacerkiem po Lublinie 06Spacerkiem po Lublinie 07Spacerkiem po Lublinie 08Spacerkiem po Lublinie 09Spacerkiem po Lublinie 10Spacerkiem po Lublinie 11Spacerkiem po Lublinie 12Spacerkiem po Lublinie 13Spacerkiem po Lublinie 14Spacerkiem po Lublinie 15Spacerkiem po Lublinie 16Spacerkiem po Lublinie 17Spacerkiem po Lublinie 18

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone