Śladami ducha Bielucha
poniedziałek, 25 listopada 2013 10:17

Tropem Ducha Bielucha 08Dnia 8 listopada 2013 roku dzieci z klasy I a pod opieką pani Renaty Kwiecień i pani Eweliny Głuchowskiej wybrały się do Chełma, aby zwiedzić Chełmskie Podziemia Kredowe i spotkać mieszkającego tam Ducha Bielucha.

Wejście do podziemi nie było takie proste – najpierw trzeba było uderzyć kołatką w masywne drewniane drzwi, aby zapowiedzieć wizytę Duchowi Bieluchowi, który tam zamieszkuje. W trakcie zwiedzania prawie dwukilometrowej trasy podziemnej biegnącej pod chełmską starówką dzieci dowiedziały się od pana przewodnika, jak powstała kreda, jak wyglądała praca w kopalni oraz zobaczyły liczne ekspozycje geologiczne, archeologiczne i historyczne. Poznały również historię powstania miasta Chełma i jego herbu. Największą atrakcją podziemnej wędrówki krętymi i ciemnymi korytarzami było bliskie spotkanie z legendarnym Duchem Bieluchem –prawdziwym władcą i strażnikiem podziemnej krainy. Wiele emocji wśród dzieci wzbudziły również plastikowe nietoperze i pająk ptasznik wiszący nad głowami zwiedzających. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Na pamiątkę pobytu w zabytkowej kopalni kredy uczestnicy wycieczki mieli możliwość zakupu ducha wykonanego z chełmskiej kredy.

Po długiej i emocjonującej wędrówce po zimnych i ciemnych podziemiach kredowych przyszedł czas na super zabawę w Krainie Zabaw FIKOLAND. Hulankom, radości i wybuchom śmiechu nie było końca. Wyjazd do Chełma była naprawdę udany.

R. K.