Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Śladami ducha Bielucha
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 25 listopada 2013 10:17

Tropem Ducha Bielucha 08Dnia 8 listopada 2013 roku dzieci z klasy I a pod opieką pani Renaty Kwiecień i pani Eweliny Głuchowskiej wybrały się do Chełma, aby zwiedzić Chełmskie Podziemia Kredowe i spotkać mieszkającego tam Ducha Bielucha.

Wejście do podziemi nie było takie proste – najpierw trzeba było uderzyć kołatką w masywne drewniane drzwi, aby zapowiedzieć wizytę Duchowi Bieluchowi, który tam zamieszkuje. W trakcie zwiedzania prawie dwukilometrowej trasy podziemnej biegnącej pod chełmską starówką dzieci dowiedziały się od pana przewodnika, jak powstała kreda, jak wyglądała praca w kopalni oraz zobaczyły liczne ekspozycje geologiczne, archeologiczne i historyczne. Poznały również historię powstania miasta Chełma i jego herbu. Największą atrakcją podziemnej wędrówki krętymi i ciemnymi korytarzami było bliskie spotkanie z legendarnym Duchem Bieluchem –prawdziwym władcą i strażnikiem podziemnej krainy. Wiele emocji wśród dzieci wzbudziły również plastikowe nietoperze i pająk ptasznik wiszący nad głowami zwiedzających. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Na pamiątkę pobytu w zabytkowej kopalni kredy uczestnicy wycieczki mieli możliwość zakupu ducha wykonanego z chełmskiej kredy.

         Po długiej i emocjonującej wędrówce po zimnych i ciemnych podziemiach kredowych przyszedł czas na super zabawę w Krainie Zabaw FIKOLAND. Hulankom, radości i wybuchom śmiechu nie było końca. Wyjazd do Chełma była naprawdę udany.

                                                                                                  R. K.

Tropem Ducha Bielucha 01Tropem Ducha Bielucha 02Tropem Ducha Bielucha 03Tropem Ducha Bielucha 04Tropem Ducha Bielucha 05Tropem Ducha Bielucha 06Tropem Ducha Bielucha 07Tropem Ducha Bielucha 08Tropem Ducha Bielucha 09Tropem Ducha Bielucha 10Tropem Ducha Bielucha 11Tropem Ducha Bielucha 12Tropem Ducha Bielucha 13Tropem Ducha Bielucha 14Tropem Ducha Bielucha 15Tropem Ducha Bielucha 16Tropem Ducha Bielucha 17Tropem Ducha Bielucha 18Tropem Ducha Bielucha 19Tropem Ducha Bielucha 20

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone