Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

A co słychać w „Chodaczkowie”…?
Wpisany przez Administrator
piątek, 20 grudnia 2013 13:16

Chodaczek 08Ładna pogoda jesienią sprzyjała wielu wędrówkom ”Chodaczka”. Mali turyści podczas pieszych wędrówek po okolicy zwiedzali wiele ciekawych miejsc i obiektów. Słuchali legend, historii i opowieści związanych z naszym miastem.

Dzieci uczestniczyły w następujących rajdach: Legendarne miejsca Krasnegostawu, Tradycje chmielarstwa, Wyprawa do wodnego dołu, Szlakiem krasnostawskich szkół, W poszukiwaniu pomników.

          W październiku odbyła się całodniowa wycieczka do Lublina. Po tym malowniczym mieście oprowadzał uczestników pan przewodnik przebrany za szlachcica. Opowiadał on wiele ciekawych legend i zaprowadził dzieci w najbardziej tajemnicze miejsca miasta.

       Podczas cotygodniowych spotkań w klubie dzieci uczą się zasad zachowania na rajdach, wycieczkach i wędrówkach, udzielania pomocy potrzebującym oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się turyście.

       Obecnie „Chodaczek” przygotowuje się do zimy. Ćwiczenie tężyzny fizycznej podczas zajęć sportowych przyda się każdemu turyście na lodowisku, górce czy stoku narciarskim. Dzieci nie zapomniały o „przyjaciołach zza okna’’. Zbierają karmę dla ptaków, wkrótce zrobią karmniki, a gdy śnieg przysypie wszystko wokoło wyruszą na pomoc zgłodniałym zwierzętom.

Chodaczek_01Chodaczek_02Chodaczek_03Chodaczek_04Chodaczek_05Chodaczek_06Chodaczek_07Chodaczek_08Chodaczek_09Chodaczek_10Chodaczek_11Chodaczek_12Chodaczek_13Chodaczek_14Chodaczek_15Chodaczek_16Chodaczek_17Chodaczek_18

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone