Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Z WIZYTĄ W MIEŚCIE OJCA MATEUSZA
Wpisany przez Administrator
czwartek, 26 czerwca 2014 23:09

Sandomierz 16. 06.2014r. odbyła się długo oczekiwana wycieczka, w której klasa Vb i klasa IVb miały szansę zobaczyć malownicze krajobrazy Sandomierza. Wspólnie z przewodnikiem oraz opiekunami (panią Sylwią Szymańską, panią Dominiką Kura, panią Dorotą Szewczak) mogliśmy podziwiać tajemnicze podziemia Sandomierza i posłuchać miejscowych legend.

Zwiedzaliśmy kościoły, jednak myślę, że uwagę każdego z uczestników przykuł szczególnie jeden. W katedrze Narodzenia Najświętszej Marii Panny znajdują się obrazy (jest ich 12), przedstawiają każdy miesiąc , dzięki którym mogliśmy zajrzeć nie w przeszłość ,jak to zazwyczaj bywa, ale doszukiwać się w nich naszej przyszłości. Spacerowaliśmy po rynku, podziwiając zabytki i płosząc gołębie. Zobaczyliśmy zbrojownie i salę tortur. Mieliśmy okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i w pełni humoru przedstawił nam "wspaniałe" życie księżniczek i rycerzy, które w rzeczywistości nie było takie kolorowe, a w walce na śmierć i życie nie było czasu na zaczesywanie grzywki. Mogliśmy usłyszeć, ciekawostki na temat różnych rodzajów broni, zbroi, jak również szczegółów mody średniowiecznej. Całe spotkanie było otoczone zgiełkiem śmiechu i zabawnej konwersacji. Widzieliśmy również zamek i spacerowaliśmy po alejkach, dyskutując o miejscach, w których został kręcony "Ojciec Mateusz”. Kolejnym obiektem, który zwiedzaliśmy, było Muzeum Jana Długosza. Zbiory Muzeum Diecezjalnego to skarbnica dzieł sztuki i pamiątek. Ekspozycja urządzona jest w siedmiu salach. Po zobaczeniu muzeum przewodnik zaprowadził nas na wzgórze, z którego podziwialiśmy przepiękną panoramę Sandomierza. Następnie udaliśmy się w Góry Pieprzowe. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani z faktu, że pokonalismy ostatni punkt wycieczki, podziwialiśmy piękne widoki ziemi sandomierskiej.

Zadowoleni z wycieczki i pełni pozytywnych odczuć powróciliśmy do domu. To był naprawdę udany dzień i mamy nadzieję, że wspólnie z klasą oraz naszą wychowawczynią, panią Sylwią Szymańską zwiedzimy jeszcze niejedno miasto.

Sandomierz_1Sandomierz_2Sandomierz_3Sandomierz_4Sandomierz_5Sandomierz_6Sandomierz_7Sandomierz_8Sandomierz_9

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone