Dzień Niezapominajki
wtorek, 20 maja 2014 11:49

Niezapominajka 41Dnia 15.05.2014r. tradycyjnie w niebieskich strojach uczniowie naszej szkoły świętowali „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Święto jest znakomitą okazją, aby przypomnieć o pięknej polskiej przyrodzie i potrzebie jej ochrony.

W związku ze świętem odbył się apel ekologiczny dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie klasy VI A przygotowali przedstawienie o tarapatach w Królestwie Jego Królewskiej Mości Króla Odpadka, pod kierunkiem pani Joanny Kurek. Można było dowiedzieć się, że ludzie produkują coraz więcej śmieci, a miejsca na Ziemi jest coraz mniej. Dlatego, bardzo ważna jest segregacja śmieci i ponowne ich wykorzystywanie. Uczniowie podali przykłady odpadów, z których można wyprodukować wiele pożytecznych rzeczy. Starali się, zachęcić wszystkich do włączenia się w akcję segregacji odpadów komunalnych w naszym mieście.

Na apelu odbyło się podsumowanie konkursów ekologicznych organizowanych w naszej szkole: na „Najładniej ukwieconą klasopracownię” i plastycznego „SZOK w naszym mieście”.

Wyniki konkursu na „Najładniej ukwieconą klasopracownię” przedstawiają się następująco:

I miejsce     - sala nr 35 kl. VA

II miejsce   - sala nr 34 kl. IVA,

III miejsce   - sala nr 53 kl. IIA, nr 60 kl. IIB

Wyniki konkursu plastycznego przedstawiają się następująco:

Klasy VI

2. Magdalena Wrona

3. Olga Jastrzębska

4. Agata Staszak

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, które wręczyły panie wicedyrektor Barbara Huszcza i Monika Skrzypa. Nagrody zostały zakupione ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta Krasnystaw oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.