Lekcja demokracji - nasze Prawybory
niedziela, 25 maja 2014 21:06

4      W naszej szkole Prawybory odbyły się 19 maja br. Wykonaliśmy ciekawą gazetkę, która miała na celu wzbogacić wiedzę dotyczącą PE i zachęcić was i waszych rodziców do głosowania! Aby urealistycznić głosowanie przygotowano specjalny lokal wyborczy.

W sali nr 52 na centralnym miejscu znajdowała się prawdziwa urna wyborcza wypożyczona z Urzędu Miasta. Za stołem prezydialnym siedziała 4-osobowa komisja, która sprawdzała czy nazwisko głosującego wyborcy znajduje się na liście. Po dopełnieniu formalności komisja wydawała kartę do głosowania. Zaznaczywszy znakiem X wybraną partię głosujący wrzucał kartę do urny. Mimo, że wybory odbywały się w szkole, zachowane były wszelkie procedury, jakie obowiązują podczas prawdziwego głosowania. Dało nam to wiedzę i doświadczenie, z którego z pewnością skorzystamy w przyszłości.

Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy w szkole lekcje dotyczące Parlamentu Europejskiego. Dzięki akcji gimnazjaliści pogłębili swoją wiedzę o Parlamencie Europejskim, jego działalności i historii. Lekcja była bardzo ciekawa. Nasi koledzy, wcielając się w rolę nauczycieli wykorzystali atrakcyjne pomoce i środki audiowizualne. Uczestnikom podobały się zajęcia i wyrazili chęć udziału w podobnych przedsięwzięciach w przyszłości.

16mrf40c7nyKRCow3YmK91z132dxjXQylTsxoL6eIHFHEnDBIb3lj0n0GoIq9vXCufhtzZyiIv2zZer9oDh2T3MGIQsDDqrD